[vc_row][vc_column][vc_column_text]  Jak uchronić się przed zbędnymi i nadmiernymi kosztami związanymi z eksploatacją mieszkania na wynajem ? Zysk z najmu mieszkań może być świetnym źródłem dochodu. By dochody były wysokie, poza zapewnieniem ciągłości najmu, należy wyeliminować zbędne koszty. Z premedytacją mówię zbędne, bo koszty związane z konserwacją mieszkania na

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Masz lokal i chcesz zarabiać na wynajmie? Przeczytaj koniecznie ten artykuł i dowiedz się jak przygotować mieszkanie na wynajem, aby było doskonałym źródłem dochodu.[/vc_column_text][vc_column_text] Jedną z najbardziej stabilnych lokat kapitału w niepewnej rynkowej rzeczywistości jest ulokowanie go w nieruchomościach. Jest to dla wszystkich jasne i raczej

Jakie korzyści przyniesie Ci współpraca architekta z architektem wnętrz?

Czy warto pracować w takim zespole i na jakim etapie projektu domu zaangażować architekta wnętrz?
Dzisiaj o tym kiedy, projektując swój dom, włączyć w te prace architekta wnętrz i dlaczego warto to zrobić już na samym początku projektu architektonicznego.

Jeżeli planujecie do projektu swojego wnętrza zaangażować projektanta lub architekta wnętrz, to wiecie, że macie różne opcje co do rodzaju współpracy. Jedną z nich jest współpraca on-line i właśnie o niej dzisiaj.

Jak wygląda współpraca on-line? Czym się rożni, a czym nie od współpracy bezpośredniej? No i czy warto współpracować on-line ?
Przeczytaj, a dowiesz się „czym to się je” 🙂

Nowa kuchnia to zawsze wyzwanie projektowe i niemały koszt. Jednym z najistotniejszych jej elementów jest blat kuchenny. Jego rodzaj wpływa na estetykę, funkcjonalność i oczywiście w ogromnym stopniu na cenę kuchni.

Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów blatów, wszelkiej maści dekory kamienne, drewniane, jednolite kolorystycznie. O ile wybór wzoru jest rzeczą gustu, dopasowania do całości aranżacji, etc, i nie ma większego wpływu na właściwości użytkowe blatu, o tyle materiał z jakiego został wykonany ma zasadnicze znaczenie i definiuje jego trwałość, sposób w jaki będzie się starzał, rodzaj i czasochłonność pielęgnacji.

Mówiąc wprost wybór blatu jest jednym z kluczowych aspektów przy planowaniu i projektowaniu kuchni.

Chcąc Wam ułatwić zadanie przedstawiam poniżej rodzaje blatów dostępnych na rynku, ich podstawowe właściwości, możliwości jakie ze sobą niosą oraz sposób ich pielęgnacji.

Na rynku dostępne są blaty: drewniane (olejowane, lakierowane), kamienne (marmury, granity, kwarcyty), laminowane na bazie płyty wiórowej oraz tzw. blat kompaktowy, konglomeraty kwarcytowe (minerał+ lepiszcze)oraz ze spieku kwarcowego.

 

Każdy wiek ma swoje prawa, każdy ma swoje oczekiwania i w myśl tej zasady zmieniają się też potrzeby i oczekiwania względem miejsca, w którym mieszkamy. Można przyjąć, że nasze mieszkanie czy dom żyje i zmienia się dokładnie tak jak my. Razem z nami się rozwija i pięknieje. Razem z nami się starzeje, czasem dzieli się na pół.

W czasach gdy komunikacja między ludźmi odbywa się w dużej mierze poprzez internet, wielu z nas, nawet tych, którzy pracują na etacie, ma możliwość pracy zdalnej, co oznacza wprost, że mogą swoją pracę wykonywać w domu. Podobnie funkcjonują freelancerzy i wiele osób, które prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze. Dlaczego potrzebne nam domowe biuro? Przyświecają temu różne względy, np finansowe, gdyż nie ponosimy wówczas kosztów najmu biura, czy po prostu wygoda, bo do własnego biurka, pod warunkiem, że nie przyjmujemy klientów;) można usiąść w przysłowiowej piżamie.

Antyki, starocie, pamiątki po dziadkach, to wszystko potocznie możemy zaliczyć do grupy antyków. Są to przede wszystkim meble, ale też inne elementy wystroju lub wyposażenia domu/ mieszkania (bo tu o tego typu antykach mowa) , np. lustra, lampy, obrazy itp. Warunek jest jeden, musi być to przedmiot w pewnym sensie unikatowy, wartościowy (często jest to także wartość sentymentalna, emocjonalna), który ma przede wszystkim wyraz artystyczny czy wartość historyczną związaną z epoką.


Wymarzone mieszkanie lub dom chcecie urządzić wygodnie, funkcjonalnie, pięknie i w dodatku, tak aby odwiedzającym chociaż lekko zaparło dech w piersiach 😉

Decydujecie się na wsparcie projektanta wnętrz i przystępujecie do rozmów o współpracy.

Po omówieniu procesu projektowego, proponujemy możliwości wsparcia w trakcie procesu realizacji projektu w zakresie nadzoru autorskiego lub inwestorskiego, który jest naturalną konsekwencją przygotowanej dokumentacji projektowej. I o tym właśnie dzisiaj słów kilka. Odpowiemy na pytania co to właściwie jest nadzór autorski i inwestorski, czym się od siebie różnią, po co tak na prawdę są Wam potrzebne i dlaczego warto za niego zapłacić?