wynajem krótkoterminowy

Mieszkania na wynajem cz. 3 – Wynajem krótkoterminowy- wyposażenie, czyli na co warto wydawać pieniądze?

Wynajem krótkoterminowy  – myślisz „coraz większa konkurencja”. Jednocześnie zakup nieruchomości i jej wynajem nadal jest jednym z najlepszych sposobów na korzystną lokatę kapitału. Postaraj się więc, aby Twój lokal na wynajem krótkoterminowy był ciekawie i funkcjonalnie urządzony. Zapewni Ci wówczas stały napływ klientów i regularne przychody.

Mieszkanie na wynajem krótkoterminowy rządzi się innymi prawami niż nasze własne czy to na najem długoterminowy.

Dowiedz się w co wyposażyć mieszkanie na wynajem krótkoterminowy i na co położyć nacisk? Na co nie warto wydawać pieniędzy?

Odpowiedź jest prosta, o ile zdajesz sobie sprawę z tego kto i w jakim celu wynajmuje mieszkanie na krótki termin, czyli od jednego do kilku dni.

Najczęściej wynajmują je turyści lub osoby w podróży służbowej. W związku z tym spędzają w mieszkaniu głównie noc, ranek i wieczór. W ciągu dnia zaś turyści zwiedzają lub wypoczywają na plaży, a ludzie biznesu uczestniczą w spotkaniach służbowych lub szkoleniach.

Najważniejszy jest komfortowy sen.

Z faktu, że głównie nocujemy w mieszkaniu na najem krótkoterminowy podstawą jego wyposażenia jest wygodne łóżko i komfortowy materac. Warto więc postawić na odpowiedniej jakości materac z przewiewną i sprężystą pianką wysokoelastyczną oraz przyjemną pościel. Zapewnisz komfortowy sen po wyczerpującym dniu pracy lub rozrywki.

Co do łazienki?

Drugą niezbędną rzeczą jest w miarę możliwości przestronny prysznic dla jednej lub dwóch osób. Zdecydowanie odradzam wanny. Użytkownicy raczej nie wykorzystają jej potencjału w obawie o względy higieniczne. Prysznic zaś to szybka i bezpieczna forma odświeżenia się preferowana przez większość gości.

Nie ma też konieczności inwestowania w pralkę. Goście przyjeżdżający na dzień lub kilka z reguły zabierają ze sobą odpowiednią ilość czystych ubrań, a w razie nagłej potrzeby korzystają z pralni.

Tym samym wyeliminowana zostaje potrzeba suszarki na pranie. Do wysuszenia przysłowiowych skarpetek lub bikini wystarczy grzejnik- drabinka w łazience.

Jednakże suszarka do włosów, chociaż niekonieczna, będzie dużym atutem.

Kuchnia- mini miejsce, maxi funkcje

Mieszkania na najem krótkoterminowy muszą zapewnić miejsce na poranną kawę i śniadanie, zatem mały stolik jadalniany lub wysoki półwysep ze stołkami są istotne. Warto też zainwestować w niewielki ekspres do kawy.

Śniadania, czasem też kolacje goście konsumują w apartamencie. Obiady zaś najczęściej na mieście. Warto zatem postawić na odpowiednie sprzęty AGD, tj niewielką, najlepiej dwupalnikową płytę grzewczą, czajnik elektryczny, wspomniany ekspres do kawy. Piekarnik nie jest już konieczny. Można natomiast wyposażyć kuchnię w mikrofalówkę, lub jeśli dysponujemy większym budżetem, w kompaktowy piekarnik z mikrofalówką. Na pełnowymiarowe sprzęty szkoda miejsca. Niezbędna jest jednak niewielka zmywarka. Dla osób przyjeżdżających na kilka dni będzie dużym atutem. Wystarczy sprzęt o szer. 45 cm. Kuchnia powinna być funkcjonalna, ale może być niewielka. Nie musimy się szczególnie troszczyć o odpowiednie długości blatów roboczych, czy baterie z wyciąganą wylewką, bo mało jest prawdopodobne, że ktokolwiek będzie w takim mieszkaniu przygotowywał wystawne obiady.

Dodatkowe funkcjonalności

Szafa z wieszakami i kilka półek to tzw. „must have”. Jednakże może to być naprawdę niewielka przestrzeń. Goście wpadający na krótko czasem nawet nie rozpakowują walizki. Często odwieszają tylko garnitury lub inne części garderoby przywiezione w pokrowcach. Kilka wieszaków naprawdę wystarczy.

Do elementów pożądanych zaliczyć możemy zatem deskę do prasowania i żelazko. Może okazać się niezbędne przy odświeżeniu odzieży wyjętej z walizki przed spotkaniem biznesowym.

Bardziej użytecznym meblem może okazać się niewielki blat, biurko lub stolik, a w pobliżu gniazda prądowe, przy którym gość może usiąść z laptopem i popracować lub obejrzeć wieczorem zdjęcia z wycieczki krajoznawczej. Stałe łącze internetowe również uważam za niezbędne.

Na koniec słów kilka o sprzątaniu. Niezbędna szczotka i szufelka, ale już odkurzacz, wiadro z mopem, raczej będą zabierały miejsce. Z pewnością nie zostaną wykorzystane przez wynajmującego. (Jeśli zlecasz obsługę nieruchomości firmie zewnętrznej, tym bardziej nie ma sensu tracić miejsca i czasu na takie wyposażenie.)

No i klimatyzacja. Jeśli budynek, w którym znajduje się lokal daje możliwość jej zainstalowania, wykorzystaj to. Klimatyzacja w mieszkaniu zdecydowanie podniesie jego wartość i rangę, zwłaszcza w przypadku, gdy okna usytuowane są na południe lub południowy-zachód, a twój lokal najbardziej pracuje w szczycie sezonu letniego.

Odpowiednie wyposażenie lokalu z pewnością podniesie komfort jego użytkowania. Klienci będą wracali do tego miejsca mając pewność, że znajdą tam wszystko co jest im niezbędne by wygodnie przetrwać kilka dni.

Jeśli interesuje Cię temat wynajmu lokalu po to aby zarabiać, zajrzyj do moich wcześniejszych wpisów dotyczących mieszkań na wynajem.

Dowiesz się z nich jak zdecydować o typie najmu, jak określić swojego klienta docelowego i jego potrzeby. https://www.jmjinteriors.pl/2022/06/08/mieszkanie-na-wynajem-jak-sie-przygotowac-by-zarabiac/

Dowiesz się też jak wykończyć mieszkanie na wynajem, aby przynosiło zyski, a nie generowało ciągłe zbędne koszty wynikające z jego eksploatacji. https://www.jmjinteriors.pl/2022/06/30/mieszkanie-na-wynajem-cz-2-o-eliminowaniu-zbednych-kosztow/

Dziękuję za lekturę i życzę miłego dnia.

Do usłyszenia wkrótce 🙂

Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą naszej pracowni wejdź na stronę. https://www.jmjinteriors.pl/

 

Chcesz być na bieżąco? Polub nasz fanpage https://www.facebook.com/jmjinteriors/

i koniecznie obserwuj nasz profil na Instagramie https://www.instagram.com/jmjinteriors_pl/